شماره تماس : 2 - 22054971 (21) 98+

میلاد فراصوت
میلاد فراصوت
میلاد فراصوت
میلاد فراصوت
میلاد فراصوت

پیچ گوشتی برقی ساخت FIAM ایتالیا


 ابزارهای برقی به دو دسته کلی 110-220 ولت (AC) و 12-24 ولت (DC) تقسیم بندی می شوند، اما آنچه در محدوده تولیدات Fiam قرار دارد ابزار برقی DC یا جریان مستقیم (12-24 V)  است. لازمه ی استفاده از این ابزار، داشتن یک منبع تغذیه یا آداپتور بر سر راه جریان برق شهر به ابزار است که وظیفه آن تبدیل جریان متناوب 220V به جریان مستقیم 12-24 V می باشد. این ابزار به جهت کارکرد با ولتاژ پایین، خطری را متوجه اپراتور نخواهد نمود.

 اما از سوی دیگر، پیچ گوشتی های برقی Fiam به چند دسته تقسیم می شوند:

  • پیچ گوشتی های مدل Brushless (همراه با منبع تغذیه) : مناسب برای بستن پیچ و مهره ها حتی با سایز کوچک، با حداکثر دقت در گشتاور پیچ بندی و با ارائه گشتاور بسیار پایین، در صنایع الکترونیک یا مشابه .با داشتن موتورهای Brushless، هیچ گونه آلودگی محیطی از غبار کربن ایجاد نمی کنند و از طول عمر بالاتری برخوردار هستند. گشتاور این پیچ گوشتی ها در بازه 0.02-18 N.m  قابل انتخاب می باشد.

  • پیچ گوشتی های شارژی (Electric cordless screwdriver) : انرژی این ابزار از باتری لیتیوم 18V متصل به آن تامین می گردد که طبعا بعد از مدتی کارکرد، تخلیه شده نیاز به شارژ مجدد دارد. شاید مهمترین ویژگی و امتیاز این ابزار، قدرت مانور بالا در استفاده از آن در مقاطع و موقعیت های کاری مختلف مانند نواحی مختلف یک اتوموبیل باشد.

 پیچ گوشتی شارژی Fiam  از نوع Shut-off یا قطع اتوماتیک می باشد و البته طراحی جذاب و ارگونومیک بدنه و دستگیره از ویژگی های بارز آن است. این ابزار همچنین مجهز به کنترل های ایمنی اپراتور از طریق LED و اصوات مختلف هشداری می باشد.
 این ابزار در حالت تنظیمی بر اساس حداکثر سرعت ذکر شده در کاتالوگ تحویل می شود لیکن توسط یک برنامه ریز جانبی (External Programmer) قابلیت تغییر سرعت را خواهد داشت.
 پیچ گوشتی های شارژی Fiam با بهره گیری از موتور Brushless، در محدوده گشتاور 0.08-12 N.m و سرعت 250-1500 rpm  تولید و عرضه می شود.


  • نوع دیگری از پیچ گوشتی برقی Fiam تحت نام Hi-Tech DC شناخته می شود که ابزاری دقیق برای  کاربردهای خاص می باشد.
 این ابزار از تکنولوژی Torque/Angle Control برای کنترل و دقت در میزان گشتاور پیچ بندی بهره می برد. این ابزار از سه بخش کنترلر، کابل رابط و پیچ گوشتی تشکیل می گردد،که کنترلر آن بسته به امکانات در مدلهای TCS1،TCS3  و کابل در انواع مختلف بسته به تیپ پیچ گوشتی و کنترلر و نیز پیچ گوشتی در تیپ های تفنگی، مستقیم، چپقی عرضه و انتخاب شود.
 از خصوصیات کنترلرهای مذکور می توان به قدرت بالای آن در تحلیل هر پیچ بندی به تنهایی، کاهش زمان پیچ بندی، دقت بالا حتی در شرایط پیچ بندی با مختصات متفاوت و امکان تغییر سرعت ابزار اشاره نمود.
 همچنین در این ابزار، بخش های Transducer و encoder همراه با دکمه چندکاره  multi-function (به منظور تغییر جهت چرخش، انتخاب پارامترهای کنترل، کنترل هشدار در صورت بروز اشتباه و....)  بر روی پیچ گوشتی نصب شده اند.
 در این نوع ابزار حداکثر گشتاور برای پیچ گوشتی های مستقیم 40 N.m و برای پیچ گوشتی های چپقی115 N.m  می باشد.


 برای دریافت کاتالوگ انواع پیچ گوشتی برقی FIAM ایتالیا اینجا کلیک کنید.
میلاد فراصوت
تمام حقوق این وبسایت متعلق به شرکت میلاد فراصوت می باشد.
طراحی توسط شبکه دی