شماره تماس : 2 - 22054971 (21) 98+

پیچ گوشتی بادی

 پیچ گوشتی های بادی براساس معیارهای مختلف قابل تقسیم بندی هستند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود :

- شکل 
معمولاً به اشکال مستقیم (Straight) ، تفنگی (Pistol) و یا چپقی (Angle head) تولید و عرضه می شوند.


- میزان دقت گشتاور
به دو دسته ی کلی کلاچ دارو بدون کلاچ (Direct Drive or without Clutch) می شوند حال آنکه که دسته ی کلاچ دار خود به دودسته ی Shut-Off و Slip Clutch طبقه بندی می شوند:

  •  نوع بدون کلاچ از کمترین دقت در گشتاور برخوردار است و مهمترین اجزاء آن همان Air motor است. در این نوع ابزار، با افزایش میزان فشار و دبی هوای فشرده، قدرت و سرعت ابزار افزایش می یابد و بالعکس. این ابزار به دلیل سادگی آن و همچنین حداقل دقت معمولاً دارای قیمت پایینی می باشد .
  • مدل: Slip clutch  در این مدل Clutch تعبیه شده، قابلیت تنظیم نسبی گشتاور با محدوده خطای25% ± وجود دارد.
  • مدل: Shut-off  در این مدل علاوه بر دارا بودنClutch ، مکانیزمی تعبیه شده که با رسیدن میزان گشتاور به محدوده ی تعیین شده، جریان هوای فشرده به داخل ابزار،  قطع می شود و بنابراین می توان گفت این ابزار از حداکثر دقت نسبی با محدوده خطای 10% ± برخوردار است .
پیچ گوشتی بادی Shut-off  به دلایل فوق از قیمت بالاتری نسبت دو مدل دیگر برخوردار است.


- محدوده ی گشتاور مورد انتظار
بدیهی است هر پیچ گوشتی بادی با توجه به ابعاد و خصوصیات اجزاء به کار برده شده برای دستیابی به محدوده ی خاصی از گشتاور مثلاً 0.2 – 2.2 N.m  یا 3.5 – 9.5 N.m طراحی و تولید می شود .

-
سرعت
سرعت پیچ بندی (rpm) از جمله عوامل مهم در انتخاب و عملکرد پیچ گوشتی بادی است چرا که تأثیر مستقیم در نرخ تولید محصول دارد .
ذکر این نکته لازم است که همیشه داشتن سرعت بالا مطلوب نظر نیست چرا که برای پیچ هایی با سایز کوچک، سرعت متعارف و مناسب باید انتخاب شود.


برای دریافت کاتالوگ انواع پیچ گوشتی های بادی اینجا کلیک کنید.

 
میلاد فراصوت
تمام حقوق این وبسایت متعلق به شرکت میلاد فراصوت می باشد.
طراحی توسط شبکه دی